Arbeidsstyrke etter land

Befolkningen av mennesker som leverer arbeidet til varene og tjenesten er arbeidskraften, og det står som et viktig element i et lands økonomiske stilling. Den generelle arbeidsstyrken omfatter slike grupper som de arbeidsløse og nye arbeidssøkere, i tillegg til de som allerede er ansatt. Ubetalte omsorgspersoner til tjeneste for andre, så vel som de som identifiserer som hjemmebrukere, er ikke inkludert i dataene om arbeidskraft, da de ikke direkte bidrar til bruttonasjonalprodukt i et land. Arbeidskraften er vanligvis en kollektiv av personer i alderen 15 år og eldre som oppfyller kravene til arbeidsorganisasjoners definisjoner av den befolkningen som kan være yrkesaktiv. Ikke bare gir arbeidere arbeidskraft for å produsere varer og gi tjenester, de skaper også innovative ideer og gir den iver som gir økonomier nødvendig gumption.

Verdens største arbeidsstyrker

Landene med de største arbeidsstyrken i verden er Kina, India og USA, med henholdsvis 806.300.000 arbeidere, 501.800.000 arbeidere og 157.100.000 arbeidere. Det er noen viktige faktorer som gjør det mulig for disse nasjonene å fylle så stort antall tilgjengelige arbeidstakere. Mens befolkningen er den primære faktoren, er andre, som aldersfordeling, utdanningsnivå og tilgjengelighet til ungdom og kvinner, også viktige determinanter. Siden de besitter de tre største arbeidsstyrken globalt, vil vi se nærmere på de yrkesmessige egenskapene til Kina, India og USA. Andre land med verdensledende arbeidsstyrkepopulasjoner er Indonesia (122.400.000 arbeidere), Brasil (109.200.000), Bangladesh (81.950.000), Russland (76.580.000), Japan (65.980.000), Pakistan (63.340.000) og Nigeria (57.270.000).

Kulturelle forskjeller i ungdomsforventninger: USA vs India

I land som USA kan en person komme inn på arbeidsstyrken ved 15 år. Men i de senere år har mange videregående og høyskolestudenter valgt å utsette sine oppføringer i arbeidsstyrken for først å forfølge og oppnå sine læringsmål. Selvfølgelig er det noen studenter som begge jobber og deltar i utdanningsøvelser. Prisen i løpet av det siste tiåret med studenter som jobber, har imidlertid gått ned. For India er forventningene om økt produksjon fra de kommende generasjonene høyere enn nesten hvor som helst i verden. De ser ungdomsoppføringer i arbeidsstyrken som muligheter for at landet fortsetter å vokse og styrke sin økonomi. India har tatt i betraktning at muligheten for innovative og kreative ideer til å bidra til landet med yngre sinn kommer til å utvide også.

Den vandrende arbeidsstyrken

En annen faktor som bidrar til en stor arbeidsstyrke er antall vandrende arbeidstakere. En vandrende arbeidstaker er en som bestemmer seg for å jobbe utenfor hjemlandet. Landene med høyeste vekstnivå har en tendens til også å ha de mest vandrende arbeidstakere. I Kina er de fleste innvandrerarbeidere vanligvis mellom 40 og 55 år gamle. De fleste arbeiderne er ansatt på landsbygda, men mange jobber også med arbeid i byggebransjen. USA har mellom 1 og 3 millioner innvandrerbondearbeidere, hvorav de fleste kommer fra den meksikanske grensen. Hvert år plantes og arbeider disse arbeidene med å oppdrettes behov og bidrar til å sikre landets matvaresikkerhet. Den typiske alderen for vandrende arbeidstakere i USA er rundt 30 år, og de fleste er menn som reiser alene, og sender ofte penger tilbake til familier i deres hjemland. India har også mange vandrende arbeidere, hvorav de fleste beveger seg fra ett prosjekt til det neste på jakt etter landbruksarbeid også.

Ever-Changing Arbeidsmiljøer

Utviklingen av teknologi er en av de raskest voksende sektorene av arbeidsstyrken i dag. Likevel er tilgjengeligheten av mat avgjørende for et lands bærekraft, og uten de som er villige til å ta opp tradisjonelle landbruksjobber, vil det være vanskelig for noe land å trives. Etter hvert som yngre generasjoner går inn i arbeidsstyrken og bestemmer hva de ønsker sitt livs arbeid å bli, vil det være interessant å se de nye kreative ideene oppstå og videre globalt samfunn som helhet. Uansett hvilke valg som er gjort i slike beslutninger, blir de som går inn i arbeidsstyrken hver dag med i leddene som tjener som grunnlag for det moderne samfunn, uansett stasjon for deres respektive sysselsetting.

Arbeidsstyrke etter land

RanglandArbeidskraftstyrke
1Kina806300000
2India501800000
3forente stater157100000
4Indonesia122400000
5Brasil109200000
6Bangladesh81950000
7Russland76580000
8Japan65980000
9Pakistan63340000
10Nigeria57270000
11Vietnam54450000
12Mexico52910000
1. 3Etiopia49270000
14Tyskland45000000
15Filippinene41760000
16Thailand38550000
17Myanmar36180000
18Storbritannia33060000
19Egypt31140000
20Den demokratiske republikken Kongo30050000
21Frankrike30410000
22Tyrkia29670000
23Iran29070000
24Sør-Korea26910000
25Tanzania26110000

Anbefalt

De store elvene i Syria
2019
Uncontacted People of the World
2019
Hva er det indiske subkontinentet?
2019